tu jesteś: główna / komorka_a_dzieko

Komórka a dziecko

Dziś wiele osób nie wyobraża sobie życia bez telefony komórkowego. Już dzieci sięgają po komórki. Zresztą nie ma się czemu dziwić. Już najmłodsi zasypywani są zabawkami w kształcie telefonów lub po prostu dostają prawdziwe telefony do zabawy. Sami rodzice chcąc mieć stały kontakt z dzieckiem w dniu 6 urodzin dają mu w prezencie pierwszy telefon. Dochodzi do tego presja otoczenia, w którym każdy ma komórkę. Czy jednak komórka i dziecko idą w parze? Warto zastanowić się nad tym, zanim nasz maluch zacznie korzystać z telefonu.

Według brytyjskich naukowców dzieci do 12 roku życia nie powinny w ogóle korzystać z telefonów komórkowych. Grupa nastolatków powinna ograniczyć jego używanie tylko do wysyłania sms"ów. Ma to związek z promieniowaniem, jakie emitują telefony komórkowe. Naukowcy twierdzą, że może mieć ono spory wpływ na układ immunologiczny dziecka. Inną kwestią jest podatność dzieci na uzależnienia. Coraz częściej słyszy się o dzieciach, które bez telefonu nie potrafią normalnie egzystować.

Wśród rodziców i specjalistów są również zwolennicy posiadania komórek przez dzieci. Zakup komórki dla dziecka motywują oni możliwością kontroli dziecka, monitorowania tego, jak spędza ono wolny czas i gdzie się znajduje. Tłumaczą tylko, że kupując maluchowi telefon należy nauczyć go rozsądnego używania tego przedmiotu.

Decyzję o zakupie telefonu dla dziecka każdy rodzic powinien przemyśleć indywidualnie. Warto zestawić argumenty za i przeciw i zobaczyć, które w przypadku naszej pociechy przeważą.


Komórka a dziecko