tu jesteś: główna / baza_telefonow / siemens

Siemens

Siemens to niemiecki koncern międzynarodowy z branży energetycznej, elektrotechnicznej i telekomunikacyjnej z siedzibą w Erlangen w Niemczech. Główna siedziba koncernu znajduje się w Monachium, istnieje także oddział w Berlinie. Siemens jest notowany na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 12 marca 2001.   
Początki firmy sięgają połowy 19. wieku, gdy niemiecki wynalazca i inżynier Werner von Siemens, utworzył w Berlinie, 12 października 1847 firmę Siemens und Halske. W 1848 Siemens und Halske zbudowala pierwszą długodystansową linię telegraficzną pomiędzy Berlinem a Frankfurtem nad Menem, o długości 500 km. W 1850 młodszy brat założyciela, Carl Wilhelm Siemens, otworzył przedstawicielstwo firmy w Londynie, a w 1855 kolejny brat Wilhelma Siemensa - Carl Heinrich von Siemens otworzył przedstawicielstwo w Sankt Petersburgu, związane to było z zamówieniami rosyjskimi na linie telegraficzne o dużym zasięgu.

W 1997 Siemens zaprezentował pierwszy na świecie telefon komórkowy z kolorowym wyświetlaczem, działający w systemie GSM. W kwietniu 1999 roku z koncernu został wyodrębniony Infineon - producent podzespołów elektronicznych.

Tajwańska firma BenQ 1 października 2005 weszła w posiadanie oddziału telefonii komórkowej Siemensa za 350 milionów euro. Pozwoli to firmie BenQ stać się czwartym co do wielkości producentem telefonów komórkowych na świecie.

Siemens